Rozehřívací hry

Příšera

Hra na způsob „honěné“, ale ten, kdo má babu se musí proměnit na nějakou příšeru a při tom vydávat nějaký zvuk, který po něm všichni opakují.
 
 
 

Končetiny křičí

Snažíme se napodobit, jak by to asi vypadalo, kdyby nám křičely jednotlivé části těla (končetiny) – např. břicho, paty, ruce.
 
 
 

Hra na lišku a zajíce

Ze skupinky se vyberou dva jedinci – jeden bude liška a druhý zajíc. Zbytek hráčů utvoří dvojice a v těch dvojicích se navzájem spojí dlaněmi a vytvoří „domeček“. Liška má za úkol dohonit zajíce před tím, než se mu podaří spojit dlaněmi s někým z některé dvojice. Když se jí to nepodaří, zajíc se s někým spojí, zajícem se stává ten z dvojice, který byl nahrazen minulým zajícem.
 
 
 

Stavba čáry z knoflíků

Hráči se rozdělí na 2 skupinky. Zadá se určitý úsek, po který se vedle sebe budou skládat knoflíky. Ta skupinka, která tento úsek postaví rychleji, vyhrává. Každý hráč, ale může při každé cestě vzít z hromady pouze jeden knoflík, pak musí jít znovu.
 
 
 

Honěná s knoflíky

Všichni hráči dostanou knoflík, vychovatel určí, kam si ho hráči mají vložit např. pod paži, mezi kolena apod. Vybere se jeden honič, který honí ostatní. Ten koho chytí, se automaticky stává honičem. Honičovi ani ostatním hráčům knoflík během hry nesmí vypadnout, komu vypadne, vypadává ze hry. 
 
 
 

Objímací honička

Jeden člověk ze skupiny honí ostatní. Chycen nemůže být však ten, kdo se s někým objímá.
 
 
 

Lokty na lokty

Nejprve se pobíhá po třídě v rytmu bubínku, pak vychovatel řekne např. Pata na břicho. Předem určené dvojice se musí usadit tak, aby se navzájem dotýkali patou břicha toho druhého.