Podzimní ovoce

Tato skládanka může posloužit jako hezká ozdoba do mísy.

 

Potřebujeme

  1. červený (jablko, 5 x 11 x 11 cm), zelený (jablko, 5 x 11 x 11 cm), žlutý (hruška, 5 x 13 x 8 cm) nebo modrý měkký papír (švestka, 5 x 10 x 5 cm)
  2. hnědé a zelené fixy či pastelky (na stopky)
  3. šablony
  4. nůžky
  5. lepidlo

 

Jak postupovat

Na každý plod nbudeme potřebovat vždy dvě šablony: první na velkou část plodu se stopkou a druhou na půlku plodu beze stopky. První šablonu položíme na čtverec nebo obdélník barevného měkkého papíru, obrys obtáhneme tužkou a tvar vystřihneme. Stopku a kališní lístek na protilehlé straně vymalujeme pastelkou nebo fixem.  

Zbylé čtyři kousky papíru přesně uprostřed složíme. Druhou šablonu přiložíme na jeden kousek papíru tak, aby její čerchovaná linie ležela přesně na skladu papíru. Obrys obtáhneme tužkou a vystřihneme. Ze zbylého papíru vystřihneme další tři díly - "měsíčky" ovoce.  

Na linii skladu jednoho dílu měsíčku naneseme lepidlo a nalepíme jej doprostřed na část plodu se stopkou. Druhý měsíček nalepíme hned vedle. Oba měsíčky rozevřeme tak, aby mezi nimi byl stejný odstup. Jakmile lepislo zaschne, plod otočíme a nalepíme dva zbývající měsíčky.